C# nasıl öğrenilir

Merhaba arkadaşlar , bugün sizlere C# hakkında bilgiler vereceğim. C#(Csharp) Nedir? nerelerde kullanılır nasıl kullanılır bunlardan bahsedeceğiz.

C# Microsoft firmasının Visual Stdio içerisinde bulunan yazılım geliştirme programıdır. C# ‘ın kullanım alanları hayallerinizle sınırlıdır ancak. Yani hayallerinizle sınırlıdır dediysek şimdi C# ile işletim sistemi yazabilir miyim demeyin o kadar da değil. C# ile işletim sistemi yazma hayali kurmayın yani :). C# ile masaüstünde istediğiniz bütün programları yazabilir. C# ile genellikle takip programları , kendi kişisel ihtiyaçlarımızı karşılayan projeler veya şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayan büyük ve profesyonel projeler geliştirilebilir.

C# ‘ı kullanmak çokta zor değildir. Yani En azdından java gibi zor değildir. Androide uygulama geliştirirken kodları nereye yazacağımı bulamamıştım yalan yok :). Visual Stdio içerisinde C# projesi oluşturup istediğiniz nesneyi forma sürükleyip bırakıp çift tıklayarak kodlarımızı yazmaya hemen başlayabiliriz. Visual Stdio uygulama geliştirmeyi gerçekten çok kolaylaştırıyor. Yapısı harika bence toolbox , properties , server explorer herşeyin yerleşimi çok sade ve güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir