PYTHON nasıl öğrenilir

  Python programlama dilinin bulunması ve pyhon, C++, C, Ruby gibi programlama dillerinden bir tanesidir. Bizlere bilgisayarımızda her istediğimizi yapma hakkı tanır. Önemli olan programlama dili olan Python‘ı nasıl kullandığımız ve bizim ne kadar bilgi sahibi olduğumuz ile alakalıdır.

Guido Van Rossum isimli Hollanda asıllı program yazılımcısı tarafından 90’yılların ortalarında geliştirilmiştir. Programın ismini ise bir komedi grubundan esinlenerek koymuştur. Python programlama dili, diğer programlama dillerine nazaran daha kolay öğrenilebilen ama onlardan daha etkili açık kaynak kodlarına sahiptir. En önemlisi hiç bir programlama dili bilginiz yok ise ilk olarak Python ile başlamanız çok etkili olacaktır.

Sürekli bilgisayar başında olduğunuzu düşünelim. Evde, iş yerinde sürekli tekrar eden bir döngü içerisinde olduğunuzu fark etmediniz mi ? Sadece bunun için  Python yazılımını öğrenmeniz için bile yeterli bir öğrenme sebebidir. Peki öğrensem ne işime yarar diye sorarsanız kısaca anlatıyım; Öncelikle sürekli belgeler veya muhasebe işleri yapıyor olsak ve ne kadar zaman kaybettiğimizi göz önünde bulundursak buna da zaman faciası diyebiliriz. Python dili biliyor olsaydık bütün işlerimizi sadece bir kaç satırlık python kodu ile tamamlamış olurduk.

Sizlerde öğrenmek ister ve bilgisayar hayatının farklı bir bakış açısı kazanmak isterseniz sitemizden Python programlama diliderslerimizden faydalanarak bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir